Дошкільний підрозділ

Стан організації патріотичного та трудового виховання у НВК «Краївська ЗОШ I-IIст. -ДНЗ (ясла-садок)»

Виховання патріотизму зараз перебуває в центрі уваги суспільства, адже події на Сході України певною мірою є одним з наслідків неуваги до громадянського виховання у нашій державі. Є багато різних міркувань про те, що таке патріотизм, як і з якого віку треба його плекати. Дедалі більше вчених звертають увагу на взаємозв’язок виховання доброти як моральної риси й ставлення майбутніх громадян до долі своєї рідної землі. Тільки людина, яка вболіває за долю рідних і чужих людей, проявляє милосердя і робить свідомий вибір на користь добра, може стати справжнім патріотом. Тільки така людина ніколи не зрадить Батьківщини. Тож виховання патріотизму починаємо з виховання доброти.

В країні триває війна, страждають і гинуть люди, щодня палко обговорюються прояви жорстокості, ведуться агресивні дискусії, знову набуває актуальності поняття «діти війни». Сучасним українським дошкільнятам випало стати свідками вибуху нетерпимості, насильства, побачити «обличчя» зла, з яким доти вони стикалися лише в казках. У житті, як і в казках, добро і зло, краса і потворність, жорстокість і милосердя часто опиняються поряд, і тоді саме від думок та вчинків людей, як і від дій казкових персонажів, залежить, що переможе – ненасильство чи жорстокість, добро чи зло. Тому насамперед формуємо у дітей розуміння цих понять.

Особлива важливу роль у своїй роботі ми відводимо народознавству, що допомагає відкрити дітям красу рідної землі, творчості талановитих земляків, а також плекати духовність дошкільнят, навчати критично оцінювати вчинки – свої та інших людей, спонукати до засвоєння мудрості накопиченої предками.

Щоб полюбити рідну землю і свій народ, діти мають пізнати їх, перейнятися красою природи, рідного слова, людської праці, відчути гордість за свою приналежність до такого талановитого, працьовитого і добросердечного народу. Саме тому ми намагаємося якомога ширше ознайомлювати дітей з особливостями природи рідного краю та різними аспектами життя українців, їхньої історії та культури.

Основні засоби патріотичного виховання у  нашому садочку: рідна мова, народні пісні, рідна природа, дитячі ігри різних видів, художнє слово, народні традиції.

На заняттях були розглянуті такі теми: “Бабусина хата” “Віночок – оберіг дівочий”, “Намисто”, “Родина”,”Люби і знай свій рідний край”, “Без верби та калини нема України”.

 

Народні ігри: “Подоляночка”, “Гуси”, “У ведмедя у бору” , “До мене”, “Хто далі кине”, “Журавлі та жабки” та інші.

Читання віршів Н.Поклад “Прапор”,  та Х.Лисовецька “Український прапор”, П. Тичина “Добрий день тобі Україно моя”, М. Хоросницька “Рушничок” та інші.

Бесіди: “Подорож Україною”, “Традиції українського народу”, “Рідний край”, “Дерева – символи України”, “Нації” та інші.

Спостерігається пряма залежність: що глибше проникають діти у скарбницю національної матеріальної й духовної культури, осмислюють досягнення своєї нації, то глибші їхні національні почуття, стійкіші прагнення до навчальної та трудової діяльності.

Трудове виховання – одна з умов розвитку самостійності, оскільки створює простір для збагачення досвіду дитини в процесі її практичної діяльності,коли взаємозв’язок між знаннями і практикою їх застосування відкриває перед малюком можливості для реалізації його потенційних здібностей. Наше завдання – допомогти вихованцям відчути радість праці, навчитися цінувати її красу; підтримувати прагнення до трудової діяльності, виховувати інтерес до праці та до результатів своїх трудових дій; ознайомлювати з працею дорослих, організовувати зустрічі з представниками різних професій; залучати до різних видів трудової діяльності.

З цією метою у нашому дошкільному закладі проводиться систематична робота з дітьми. На кожен день тижня запланований певний вид трудової діяльності дітей. Таким чином протягом тижня діти залучаються до всіх видів праці.

Трудова діяльність дітей охоплює самообслуговування, господарсько – побутову працю, працю в природі, художню.

Під час організації всіх видів праці користуємося традиційними формами: доручення (догляд за кімнатними рослинами, витирання пилу з підвіконь, складання книжок на полиці), чергування (сервірування столів, підготовка до заняття), колективна робота (складання іграшок у ігровому куточку і т.д.).

В організації трудового виховання велику увагу приділяємо єдності вимог дитячого садка і сім`ї.

З батьками було проведено бесіди та консультації  на тему: “Вплив ЗМІ на розвиток дитини – дошкільника”, “Привчаємо дитину до порядку”, “Як розвивати самостійність та відповідальність”, “Режим дня для дошкільника”, “Заохочення та покарання дитини в сім’ї”, “Трудові доручення дитини в сім’ї”.

Вихователь Барабанюк Надія Олександрівна.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>