Виховна робота

7 квітня пройшов конкурс писанок

На Великдень усі християни прославляють найважливіший історичний факт – Воскресіння Христове. Це свято символізує оновлення і єднання.

Одним із символів цього свята є писанка. І немає великоднього кошика без писанки або крашанки. Люди до цього свята готуються заздалегідь, перетворюючи звичайні яйця на чарівну писанку. За старих часів це уміла робити кожна слов’янська жінка.

Мудрі люди кажуть: “У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки”. Кожна писанка – це ніби маленький світ. Тут і небо із зорями і вода з рибами, і дерево життя з оленями і птахами, і засіяне поле – усе це вимальоване у певному порядку, щоб підтримати лад і рівновагу у нашому світі.

Писанки почали писати майже 8 тис.років тому. Але традицій нашого народу  продовжують і в даний час. Так у шкільній бібліотеці нашої школи було проведено  виставку писанок, крашанок, мальовок, дряпанок. Кожний клас приймав участь у цьому заході, адже вони заздалегідь знайомились з книгами та іншими матеріалами, які були представлені на книжковій полиці “Звичаї і традиції мого народу”.

У виготовленні писанок діти використовували різні матеріали: бісер, папір, віск, фарби, природні матеріали. Найкращими виявилися писанки учнів 9-го класу.

При перегляді виставки діти писали побажання: “Жити у мирі, щоб Бог боронив нашу рідну землю, а на ній кожного із нас, вселив у серця людей любов, яка є основою земного і вічного життя”.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>